۱۵ دستگاه آمبولانس در ناوگان اورژانس استان اصفهان توزیع شد

این مطلب به صورت خودکار از وب سایت ایرنا استخراج شده و همه حقوق به آن سایت تعلق دارد.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان روز پنجشنبه به ایرنا گفت: امروز همزمان با اجرای مانور آغاز طرح امداد نوروزی در سراسر کشور، ۱۵ دستگاه خودروی آمبولانس بنز اسپرینتر ۳۱۵ بین پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی استان توزیع شد تا بتوانند با توان بالاتر، خدمت رسانی بهتری را به شهروندان داشته باشند.
غفور راستین افزود: این تعداد آمبولانس با هزینه ای بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان از سوی سازمان اورژانس کشور تهیه و تحویل استان شده است.
وی گفت: این طرح امسال نیز همزمان با سایر استان های کشور از روز ۲۵ اسفندماه در استان اصفهان آغاز می شود و تا ۱۷ فروردین ادامه دارد.
راستین بیان کرد: در این طرح اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان با توان ۱۴۵ پایگاه شهری و جاده ای، یک پایگاه امداد هوایی، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۸۳۰ نفر پرسنل آماده ارائه خدمات فوریت های پزشکی به شهروندان و مسافران نوروزی است.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در نوروز آتی ۱۲ ایستگاه سلامت نوروزی در جاده های استان مستقر می شوند.
وی خاطرنشان کرد: واحدهای امدادی اورژانس ۱۱۵ در جاده های استان اصفهان در مدت اجرای این طرح از ساعت ۸ تا ۱۲ و ۱۸ تا ۲۱ در مسیر تردد مسافران مستقر می شوند.
۱۴۵ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی شامل ۷۵ پایگاه شهری، ۶۹ پایگاه جاده ای و یک پایگاه هوایی در استان اصفهان فعالیت دارد.
۴۰ درصد حوادث اعلامی به اورژانس پیش بیمارستانی مربوط به حوادث ترافیکی و از این تعداد نیز ۱۰ درصد مربوط به حوادث جاده ای و ۳۰ درصد مربوط به حوادث ترافیکی شهری است.
سال گذشته در استان اصفهان ۹۹۱ نفر در حوادث ترافیکی جان خود را از دست دادند و ۲۵ هزار و ۴۴۵ نفر دیگر نیز مصدوم شدند.
از این میزان فوتی،۵۹۱ نفر مربوط به حوادث رانندگی برون شهری، ۲۱ نفر در راه های روستایی و ۳۷۸ نفر در حوادث ترافیکی شهری جان باخته اند.
۶۰۲۲/ ۷۱۳۵

انتهای پیام /*

... ادامه خبر در وب سایت ایرنا