کمیته امداد سالانه ۱۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می کند

این مطلب به صورت خودکار از وب سایت ایرنا استخراج شده و همه حقوق به آن سایت تعلق دارد.

امیر منصور برقعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در زنجان افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) تا پایان برنامه ششم توسعه ۸۵۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش خود ایجاد خواهد کرد.
وی اظهار داشت: پارسال ۱۸ هزار شغل از محل کاریابی در موسسه ها و بنگاههای زود بازده و ۱۵۲ هزار شغل نیز از محل برنامه ایجاد فرصت شغلی ایجاد شد که امیدواریم امسال نیز با بهره مندی از منابع صندوق توسعه ملی و پس از انجام مراحل آن بیش از گذشته محقق شود.
وی ادامه داد: مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات خرد و متوسط برای هر فرصت شغلی (مشاغل خانگی) پیش بینی شده است.
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: اعطای تسهیلات خرد از سوی نظام بانکی سختی خاص خود را دارد و معوقات بانکی این حوزه در مقایسه با سایر بخش ها کمتر بوده و چیزی در حدود ۲ درصد اعلام شده که این مهم امین بودن و پاکدست بودن افراد تحت پوشش این نهاد را نشان می دهد.
وی خاطر نشان کرد: همراهی بانک های عامل در این بخش بسیار خوب بوده و امیدواریم همین روند ادامه داشته باشد.

** پارسال سه هزار میلیارد ریال صدقه در کشور جمع آوری شد
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: سال گذشته سه هزار میلیارد ریال صدقه در کشور جمع آوری شد که در صورت توزیع برای جامعه هدف این نهاد رقمی ناچیز در ماه را شامل می شود که تنها پاسخگوی بخشی از مشکلات است.
وی اظهار داشت: فعالیت های این نهاد نشان می دهد عموم مردم بیش از گذشته اعتماد دارند و تحقق این مهم در حوزه های مانند جمع آوری صدقات و انفاق ها که طی چند ماه اول امسال با افزایش مواجه بوده، نمود بیشتری دارد.
برقعی افزود: اعتماد به کمیته امداد موجب شده از این مسیر شناسایی نیازمندان و میزان نیاز آنان، سرعت عمل در ارتباط با پاسخگویی شتاب بیشتری یافته و از طرفی با افزایش بار مراجعان مدیریت خوبی حاکم باشد.
وی اضافه کرد: افرادی که تحت حمایت این نهاد قرار دارند به دلایلی با مشکلات عدیده ای مواجه هستند و مشارکت های مردمی بخشی از مسائل را برطرف می کند.
به گفته این مسئول، هم اکنون بیش از سه میلیون نفر تحت پوشش این نهاد هستند که خدمات مورد نیاز را دریافت می کنند.
وی اظهار داشت: به طور معمول با توجه به منابع موجود، همین آمار ثابت بوده در حالی که برخی ها به توانمند سازی می رسند و در واقع از پوشش این نهاد خارج می شوند و افراد دیگری جایگزین می شوند.
برقعی افزود: این چرخش همواره در این نهاد ادامه دارد و البته با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور شمار مراجعات افزایش یافته و این حقیقت قابل کتمان نیست.
این مسئول خاطر نشان کرد: تدابیر و مدیران استانی بر این است که در راستای گره گشایی مشکلات گروههای تحت پوشش منابع را بهتر مدیریت کنند و از مشارکت های خیران بیش از گذشته استفاده کنند.
۹۶۴۶/۸۰۶۸

انتهای پیام /*

... ادامه خبر در وب سایت ایرنا