وزیر بهداشت:تاکنون به بیش از ۷هزار مصدوم خدمات درمانی ارائه شده است

این مطلب به صورت خودکار از وب سایت ایرنا استخراج شده و همه حقوق به آن سایت تعلق دارد.

به گزارش ایرنا، سیدحسن قاضی زاده هاشمی روز سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران کرمانشاه با حضور رییس جمهوری، افزود: تمام دستگاه های اجرایی و به ویژه نیروهای نظامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران حضور پررنگی در مناطق زلزله زده دارند.
وی اظهار کرد: تا کنون به هفت هزار و ۶۱۳ ۳ مصدوم، خدمات درمانی و اورژانس ارائه شده و حدود یک هزار نفر از مصدومان بستری و ۲۸۰ مصدوم نیز به سایر استانها از جمله تهران و البرز منتقل شدند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: ۲۶۹ نفر از موارد فوتی قبل یا ابتدای ورود به بیمارستانها، جان خود را از دست داده اند و حدس بنده این است که تعداد فوتی ها افزایش می یابد زیرا در بسیاری از روستاها، قربانیان زلزله دفن شدند و آمار دقیق آنها در روزهای آینده اعلام می شود.
قاضی زاده هاشمی شاخص تخت بیمارستانی در کرمانشاه ۱٫۵ تخت به ازای هر هزار نفر ذکر کرد و گفت که تعدادی از بیمارستانهای کرمانشاه، دارای قدمت بالایی می باشد.
وی بیان کرد: بعد از دستور رییس جمهوری به همراه وزیر کشور به کرمانشاه سفر کردیم و از مناطق زلزله زده مانند سرپل ذهاب، ازگله و ثلاث باباجانی بازدید کردیم اما میزان تخریب در مناطق زلزله زده به ویژه روستاها، زیاد است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: توزیع امکانات در برخی مناطق زلزله زده، نیازمند بازنگری است و مدیریت محیطی توزیع مایحتاج به ویژه در مورد نیازهایی که برای ساعات شب و سردی هوا ضرورت دارد، باید اصلاح شود.
قاضی زاده هاشمی یادآور شد: با کمک ارتش و سپاه، بیمارستانهای صحرایی در مناطق زلزله زده، ایجاد شدند و هوانیروز در انتقال مصدومان، کمک بسیار زیادی داشتند.
وی گفت: برخی از مراکز درمانی در استان کرمانشاه مانند بیمارستانهای سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب آسیب دیدند که حتما علیه پیمانکاران و مجریان این بیمارستانها اقامه دعوی خواهیم کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: برای بازسازی بیمارستان سید الشهدا سرپل ذهاب به حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و امروز فهرست نیازها و اعتبارات مورد نیاز بهداشتی و درمانی را به دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه ارائه خواهیم کرد.
وی یادآور شد: ۷ شهر استان کرمانشاه و یک هزار و ۹۰۰ روستای این استان درگیر زلزله هستند.
به گزارش ایرنا، زمین لرزه شدیدی ساعت ۲۱:۴۸ دقیقه شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ۹۶ با قدرت ۷٫۳ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در ژرفای ۹٫۳ کیلومتری زمین، استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.
این زمین لرزه که کانون آن جنوب حلبچه عراق نزدیک مرزهای استان کرمانشاه گزارش شده زیان ها و آسیب های فراوانی در استان های کرمانشاه و ایلام به بار آورده است.
بر پایه اعلام مسئولان، زمین لرزه غرب کشور تا ساعت ۱۱ پیش از ظهر سه شنبه ۴۳۰ کشته و هفت هزار و ۴۶۰ زخمی بر جای گذاشته است.
۱۷۷۲

انتهای پیام /*

... ادامه خبر در وب سایت ایرنا