توزیع مواد غذایی و وسایل مورد نیاز میان آسیب دیدگان زلزله در سروآباد

این مطلب به صورت خودکار از وب سایت ایرنا استخراج شده و همه حقوق به آن سایت تعلق دارد.

به گزارش ایرنا، علی مفاخری روز سه شنبه در جریان بازدید از روستاهای حادثه دیده در اثر زلزله شامگاه یکشنبه اظهار کرد: این اقلام برای جبران گوشه ایی از خسارت وارد شده در اختیار حادثه دیدگان زلزله قرار گرفت.
به گفته وی، فرمانداری با همکاری جمعیت هلال احمر اقدام به توزیع اقلام خوراکی، بهداشتی، شوینده و وسایل گرمایشی شامل پتو و چادر در بین خانواده های آسیب دیده از این زلزله کرده است.
وی افزود: با توجه به حس همدوستی و هم نوعی که در بین مردم وجود دارد، خانواده های آسیب دیده در خانه های اقوام، فامیل و خویشاوندان خود ساکن هستند و از لحاظ اسکان آسیب دیدگان مشکلی در این شهرستان نداریم.
مفاخری تاکید کرد: چادرهایی برای اسکان آسیب دیدگان زلزله در نقاط مختلف شهرستان در نظر گرفته شده که در صورت لزوم در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.
به گفته وی، در اثر زلزله اخیر ۱۱۷ منزل مسکونی در روستاهای این شهرستان تخریب شد ولی این زمین لرزه خسارت جانی در شهرستان نداشت.
به گزارش ایرنا از مرکز لرزه نگاری کشوری، زمین لرزه ای به بزرگی ۷ و ۳ دهم ریشتر در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه و ۱۶ ثانیه شامگاه یکشنبه استان های غربی کشورمان را لرزاند.
مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی ۴۵٫۹، عرض جغرافیایی ۳۴٫۸۴ و عمق ۱۱ کیلومتری زمین بوده است.
جمعیت هلال احمر استان کردستان دارای ۱۰ پایگاه امداد جاده ای و چهار هزار داوطلب فعال و بیش از ۴۰ هزار داوطلب آموزش دیده و آماده همکاری در شرایط سخت و بحرانی است.
خبرنگار: فرزاد آداک ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
۷۳۵۴/۹۱۰۲

انتهای پیام /*

... ادامه خبر در وب سایت ایرنا