بیش از ۴۰ هزار بطری آب معدنی از شهرستان دماوند به مناطق زلزله زده ارسال شد

این مطلب به صورت خودکار از وب سایت ایرنا استخراج شده و همه حقوق به آن سایت تعلق دارد.

سعید طاهری روز سه شنبه به ایرنا گفت: جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند پس از وقوع زلزله غرب کشور در حالت آماده باش کامل قرار گرفته و با دایر کردن پایگاه جمع آوری کمک های مردمی، نسبت به ساماندهی این اقلام اقدام کرد.
وی افزود: با هماهنگی های به عمل آمده ۵۰۹ تخته چادر، بیش از ۴۰ هزار بطری آب معدنی، ۱۰۰تخته پتو به علاوه کمک های مردمی در قالب ۱۲ کامیون به مناطق زلزله شده ارسال شد.
همچنین کمک های مردمی بخش رودهن در قالب پوشاک، آب معدنی، نان، بیسکویت، انواع کیک، پوشک نوزاد، شیر خشک، دستمال کاغذی، قند، آبمیوه، تن ماهی، کنسرو بادمجان، کنسرو لوبیا و عدسی، لوازم بهداشتی، شوینده، شامپو و غیره به مناطق زلزله زده اعزام شد.
به گزارش ایرنا، زمین لرزه شدیدی ساعت ۲۱:۴۸ شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ۹۶ با قدرت ۷٫۳ درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) در ژرفای ۳۳٫۹ کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاندو ۴۲۳ کشته و ۷۱۵۶ مجروح این زمین لرزه که کانون آن جنوب حلبچه عراق نزدیک مرزهای استان کرمانشاه گزارش شده زیان ها و آسیب های زیادی در استان های کرمانشاه و ایلام به بار آورده است.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر ۱۰۰هزار نفر در ۴۵ کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از۲بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.
خبرنگار: الهام حیدری**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/۷۲۴۶//۱۳۴۸

انتهای پیام /*

... ادامه خبر در وب سایت ایرنا