برگزاری جشن نیکوکاری از ۱۸ اسفند

به گزارش ایسنا، علی محمد ذوالفقاری در نشست خبری که به مناسبت برگزاری «جشن نیکوکاری» برگزار شد؛ گفت: در ۱۱ ماه سال جاری در قالب طرح‌های اکرام، کمک به ایتام و غیره با مشارکت مردم، هزار و ۲۲۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان وجه نقد جمع آوری شد که پیش بینی می‌شود تا پایان سال ۱۵۰ میلیارد تومان از میزان پیش بینی درآمد اولیه سال بیشتر شود.

وی با بیان اینکه رکود و تورم رو به افزایش است اما بر کمک‌های مردمی تأثیر منفی نداشته و رشد خوبی در این حوزه حاصل شده است،اظهارکرد: امسال ۵۳ درصد خدمات نقدی بوده است.

ذوالفقاری ادامه داد: از تمام محل‌هایی که صندوق‌های صدقات مستقر بوده بازدید شده و علاوه بر نوسازی صندوق‌های قدیمی، رنگ‌آمیزی و حفظ ضریب ایمنی صندوق مد نظر قرار گرفته است. اشخاصی که پای صندوق‌های کمیته امداد جهت جمع آوری کمک‌های مردمی حضور دارند، طرف قرار داد با کمیته امداد نیستند و با همکاری موسسات خیریه در جشن نیکوکاری به طور غیرمستقیم فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: ایستگاه‌های کمک به نیازمندان در روز جشن نیکوکاری در نقاط مختلف کشور برپا می‌شود اما در نزدیکی مراکز و موسسات خیریه، پایگاه‌های کمک‌ مردمی دایر نخواهد شد. روز نخست جشن نیکوکاری در مدارس برگزار خواهد شد