ایران در علم ژنتیک رتبه نخست منطقه را دارد

خلاصه خبر:

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر سید محمد اکرمی روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه این کنگره در سالن همایش دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: استادان ما در حال ارایه خدمات لبه های دانش در حوزه ژنتیک اعم از تشخیص، درمان یا پیشگیری هستند.
وی اظهار داشت: در حال حاضر در چهار دانشگاه رشته دکترای ژنتیک پزشکی ارائه می شود و در ۱۳ دانشگاه هم کارشناسی ارشد این رشته در حال ارائه است و در این زمینه خودکفا شده ایم.
دبیر علمی بالینی کنگره یازدهمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین افزود:امکان انجام آزمایش های ژنتیک را در کشور داریم، اما به دلیل تحریم مجبوریم بخشی از آنها را در خارج از کشور انجام دهیم.
همچنین دبیر علمی آزمایشگاهی یازدهمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین اظهار داشت: در این همایش ۱۶ پنل تخصصی ارائه می شود و در این پنل های تخصصی چالش های مهم علمی، نوآوری ها و دستاورها ارائه می شود.
دکتر حسین مزدارانی با اشاره به اینکه بیش از هزار و ۱۰۰ شرکت کننده در این کنگره حضور دارند افزود: حدود ۷۸۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده که از این تعداد ۷۵۰ مقاله پذیرفته شده که بصورت سخنرانی یا پوستر ارایه می شود.
وی ادامه داد: معرفی

... ادامه خبر در وب سایت ایرنا