استفاده از شیرین کننده های طبیعی برای کنترل دیابت ضروری است

خلاصه خبر:

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر محمد صادق حاجی تاروردی امروز دوشنبه در نشست خبری نخستین کنگره ملی نوآوری در علوم و فناوری غذایی افزود: این کار نیاز به برنامه ریزی مناسب دارد که بخشی از آن در حوزه فرهنگ سازی و بخش دیگر هم در حوزه صنایع غذایی باید فراهم شود.
حاجی تاروردی بر لزوم تشکیل کارگروه تخصصی در زمینه کنترل مصرف شکر در صنایع غذایی تاکید کرد و گفت: در این کارگروه می توان از ظرفیت دانسگاهیان، محققان مراکز پژوهشی و صنایع کشور استفاده کرد.
وی به عوامل خطر سلامتی در صنایع غذایی مانند شکر، چربی و نمک اشاره کرد و گفت: ما در مورد مصرف شکر می توانیم با جایگزینی شیرین کننده های طبیعی، مصرف آن را کاهش دهیم.
وی بر لزوم بهره گیری از توان استارتاپ ها تاکید کرد و اظهار کرد: هرچند صنایع غذایی ما از تکنولوژی های پیشرفته برخوردار اما برای بهره مندی از فناوری های روز دنیا می توانند از توان استارتاپ ها استفاده کنند.
دبیر اجرایی کنگره ملی نوآوری در علوم و فناوری غذایی نیز گفت: چالش های مرتبط با حوزه سلامت صنعت غذایی به اندازه ای است که صرفا یک دستگاه یا یک مرکز نمی تواند تمام انتظارات را برای برداشتن موانع برآورده سازد.
محمد

... ادامه خبر در وب سایت ایرنا