آمادگی ۵ تیم پزشکی سپاه شهدا برای اعزام به مناطق زلزله زده

این مطلب به صورت خودکار از وب سایت ایرنا استخراج شده و همه حقوق به آن سایت تعلق دارد.

کاظم تارقلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تیم ها در قالب ۲۰ نفر و شامل تیم های درمانی عمومی با تجهیزات آمبولانس، پزشک و پرستار بوده و با همکاری بسیج جامعه پزشکی استان تشکیل شده است.
به گفته وی بهداری سپاه در زلزله ورزقان نیز توانسته بود با اعزام تیم های پزشکی در راستای خدمات رسانی به زلزله زدگان آذربایجان شرقی اقدامات شایسته ای را انجام دهد.
وی با اشاره به خدمات دیگر این بخش در سپاه شهدا بیان کرد: تیم های دندانپزشکی معاونت درمان سپاه شهدا این هفته به شمال استان اعزام می شود و در طی این اقدام به اهالی روستاهای محروم خدمات عمومی و تخصصی رایگان ارائه می دهد.
تارقلی بیان کرد: روزهای پنج شنبه و جمعه نیز این تیم ها در قوشچی ارومیه و منطقه قره باغ مستقر و به ارائه خدمات می پردازند.
به گزارش ایرنا، زمین لرزه شدیدی ساعت ۲۱:۴۸ شامگاه یکشنبه، ۲۱ آبان سال جاری با قدرت ۷٫۳ درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر)، استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.
این زمین لرزه که کانون آن جنوب حلبچه عراق نزدیک مرزهای استان کرمانشاه گزارش شده، زیان ها و آسیب های زیادی در استان های کرمانشاه و ایلام به بار آورده و تاکنون بیش از ۱۰۰ پس لرزه داشته است؛ اکنون رئیس جمهوری و دولتمردان برای بررسی وضعیت، برنامه ریزی و کمک رسانی به آسیب دیدگان در منطقه زلزله زده حضور دارند.
۷۱۲۵/۳۰۷۲
** خبرنگار: طاهره نوید آرین ** انتشار دهنده: علیرضا فولادی

انتهای پیام /*

... ادامه خبر در وب سایت ایرنا