آلودگی برخی دانش آموزان هرمزگان به شپش غیرقابل قبول است

این مطلب به صورت خودکار از وب سایت ایرنا استخراج شده و همه حقوق به آن سایت تعلق دارد.

به گزارش ایرنا، بهروز اکرمی پنجشنبه در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان هرمزگان اظهار داشت: آلودگی پدیکلوزیس (شپش) دانش آموزان از جمله مواردی است که نیاز به فرهنگ سازی و آموزش خانواده ها دارد و کوتاهی در این خصوص قابل پذیرش نیست.
وی ادامه داد: باید برای کاهش آثار و حتی ریشه کنی آلودگی پدیکلوزیس در میان دانش آموزان هرمزگانی برنامه مناسب و کاربردی اتخاذ شود.
وی توجه به سلامت دانش آموزان به عنوان نسل آینده ساز کشور را یکی از ضرورت ها دانست و گفت: آموزش و پرورش باید سلامت و امنیت غذایی دانش آموزان را یکی از اولویت های خود قرار دهد و در تمامی مقطع های بر عملکرد مدارس در این خصوص نظارت داشته باشد.
این مقام مسوول تاکید کرد: اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان باید در مورد سلامت دانش آموزان همکاری همیشگی و مستمری با دانشگاه علوم پزشکی استان داشته باشد.
اکرمی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: تکمیل و تجهیز نسبت به احداث مدرسه جدید ضرورت بیشتری دارد و به عبارت دیگر یک مدرسه کامل و مجهز به صد مدرسه نیمه کاره و ناقص ارجحیت دارد.
وی تاکید کرد: مشکلات مدارس از قبیل نبود لوله کشی آب، نبود آبخوری و غیره در دو بخش شهر و روستا با محوریت فرمانداری ها پیگیری و برطرف شود.
پدیکلوزیس شایع‌ترین آلودگی انگلی در سراسر دنیا است که افراد در محل‌های پرجمعیت به علت بی توجهی به بهداشت فردی و محیط به آن مبتلا می شوند و امکان ایجاد اپیدمی‌های بزرگ وجود دارد.
شپش، حشره ای شش پا و کوچک است که به پوست سر و گردن چسبیده و از خون انسان تغذیه می کند و رعایت بهداشت فردی بزرگترین دشمن این حشره است.
7198/6048

انتهای پیام /*

... ادامه خبر در وب سایت ایرنا